آزمون تومر TÖMER به عنوان یکی از معتبرترین مدارک زبان ترکی استانبولی، پیش نیاز اصلی ورود به دانشگاه‌های دولتی و ترک زبان کشور ترکیه است. تومر نام اختصاری مرکز آموزش زبان ترکی استانبولی تلقی می‌شود و آزمون تومر همانند مدارک زبان انگلیسی تافل و آیلتس از اهمیت زیادی برای تحصیل در ترکیه و ورود به دانشگاه‌های این کشور برخوردار است.آزمون تومر دارای سطوح مختلفی از سطح A1 تا سطح C1 است و مجموع نمرات دریافتی شما در آزمون تومر TÖMER بیانگر سطح شما در زبان ترکی استانبولی خواهد بود. دوره زبان ترکی استانبولی و آزمون تومر شامل ۱۲ سطح است که شامل ۴ سطح مبتدی، ۴ سطح متوسط و ۴ سطح پیشرفته می‌شود.

زمان‌بندی کلاس ها و آزمون تومر TÖMER

هر سطح از کلاس‌های تومر در هشت هفته (۱۶۰ ساعته) برگزار می‌شود. کلاس‌ها معمولا در نوبت صبح و یا بعد از ظهر و روزانه ۴ ساعت تشکیل می‌شود و در نهایت دانشجویان با گذراندن ۴۰ هفته و مجموع ۸۰۰ ساعت کلاس زبان و موفقیت در آزمون پایانی، مجاز به دریافت مدرک رسمی و معتبر تومر می‌گردند.

در پایان هر یک از سطوح زبان ترکی آزمون تومر، دانشجویان از طریق سنجش عملکرد و یا گذراندن یک آزمون نهایی که شامل چهار مهارت اصلی درک مطلب شنیداری، درک مطلب خواندن، گفتاری و نوشتاری و مهارت جانبی گرامر می‌شود، ارزیابی می‌شوند.

بنابر اطلاعات وب‌سایت رسمی آزمون تومر آنکارا، دوره‌های آموزش زبان ترکی استانبولی یا همان تومر در این مرکز رسمی به دو صورت فشرده (۱ ماهه، ۸۰ ساعته) و یا دوره‌های عادی (۲ ماهه، ۹۶ ساعته) برگزار می‌شود. لازم به ذکر است که همچون تحصیل در کانادا و یا تحصیل در آلمان، کشور ترکیه نیز از حدنصاب سطح زبان ترکی برای ورود به دانشگاه‌های خود برخوردار بوده و بنابر قوانین دپارتمان پذیرش دانشگاه مربوطه، حداقل سطح TOMER B1 موردنیاز است.

انواع مدارک و آزمون تومر

تومر شامل چهار مدرک Elementary Certificate ، Intermediate Certificate، Upper-Intermediate Certificate ، Diploma می‌شود که دو مدرک اولی برای سطوح مقدماتی و متوسط و دو مدرک بعدی برای سطوح بالاتر از سطح متوسط و پیشرفته صادر می‌گردد.

در پایان هر دوره، دانشجو ملزم به گذراندن و قبولی در آزمون نهایی دوره مذکور برای ارتقا به سطح بالاتر است؛ آزمون نهایی در پایان هر دوره زبان ترکی استانبولی برای سنجش چهار مهارت اصلی زبان دانشجو در هر سطح از آزمون زبان تومر گرفته می‌شود و در صورتی که فردی قادر به پاس کردن یکی از مهارت‌های آن سطح نباشد ملزم به شرکت در امتحان جبرانی خواهد بود و همچنین در صورتی که در بیش از یک مهارت زبان ترکی رد شود ملزم به تکرار دوره به صورت کامل خواهد بود.

بر این اساس جزئیات دوره‌های مختلف آزمون زبان ترکی و یا همان آزمون تومر به شرح زیر است:

کتاب دوره مدرک امتحان استاندارد معادل اروپایی سطوح
New Hitit1 1.2.3. Units خیر خیر A1 ELEMENTARY1
New Hitit1 4.5.6. Units خیر خیر A1 ELEMENTARY ۲
New Hitit1 7.8.9. Units خیر خیر A2 ELEMENTARY ۳
New Hitit1 10.11.12. Units Elementary Certificate بله A2 ELEMENTARY ۴
New Hitit2 1.2.3. Units خیر خیر B1 INTERMEDIATE ۱
New Hitit2 4.5.6. Units خیر خیر B1 INTERMEDIATE ۲
New Hitit2 7.8.9. Units خیر خیر B1 INTERMEDIATE ۳
New Hitit2 10.11.12. Units Intermediate Certificate بله B1 INTERMEDIATE ۴
New Hitit3 1.2.3. Units خیر خیر B2 UPPER INTERMEDIATE ۱
New Hitit3 4.5.6. Units Upper-Intermediate Certificate بله B2 UPPER INTERMEDIATE ۲
New Hitit3 7.8.9. Units خیر خیر C1 UPPER INTERMEDIATE ۳
New Hitit3 10.11.12. Units Diploma بله C1 UPPER INTERMEDIATE ۴

با توجه به جدول بالا، متقاضیان شرکت کننده در کلاس‌های تومر در سطح A1 توانایی عمومی ارتباط و رویارویی با سوال و جواب ساده، در سطح A2 از دانش اولیه زبان و توانایی مکالمه در مورد مباحث ساده و قابل پیش‌بینی برخوردار می‌گردند.دانشجویان با گذراندن کلاسهای سطوح B1 و B2 آزمون تومر به ترتیب از دانش متوسط زبان ترکی برای رویارویی با شرایط روزمره و دانش مناسب برای توصیف موضوعات مختلف برخوردار شده و در نهایت با گذراندن سطح C1 و دریافت دیپلم تومر، از دانش زبان ترکی برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی و توانایی ورود به بازار کار کشور ترکیه و همچنین تعامل با همکاران و کارفرمایان برخوردار خواهند شد.

شما می توانید برای خرید و اطلاع از به روزترین لیست قیمت، تخفیف، برنامه پرداخت املاک مسکونی و تجاری در استانبول ترکیه، از طریق واتساپ و یا شماره 09126068567 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

املاک تامی پراپرتی

برای دریافت مشاوره خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه فرم زیر را پر کنید.

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید

آخرین مطالب

ارزیابی زمین در ترکیه

ارزیابی زمین در ترکیه

ترکیه در یک ارزیابی بین المللی از یک سیستم اطلاعات املاک و مستغلات مطابق با استاندارد … بسته به قطعه زمین و کاداستر (arazi) قابل طبقه بندی است. مفهوم زمین؛ مالیات … از قبل مشخص می شود که حساب بر چه اساسی برگزار می شود.

ادامه مطلب »
کد HES

کد HES

کد HES یک کد شخصی است که به منظور کاهش حضور افراد که تست آنها مثبت هستند یا با بیمار مثبت تماس دارند و از شرکت آنها در مجامع عمومی جلوگیری می کند ، توسط وزارت بهداشت اجرا می شود. داشتن کد HES معتبر هنگام ورود به هر مکان عمومی اجباری است.

ادامه مطلب »

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.