ویژگی‌های اتوبوس های هاوایست خاص انتقال گردشگران به فرودگاه جدید استانبول

تغییر مسیر پرواز‌های شهر استانبول از فرودگاه آتاتورک به فرودگاه جدید و فاصله زیادی که این فرودگاه با مرکز شهر استانبول دارد، مسافران و گردشگران را نگران حمل و نقل به این فرودگاه و برعکس کرده است.شهر استانبول با وجود زیرساخت مناسب حمل و نقل شهری حالا دارای فرودگاهی است که با مرکز این شهر و مراکز توریستی آن فاصله بسیاری دارد. اگر از فرودگاه جدید استانبول قصد سفر به بخش آسیایی شهر را داشته باشید که این مسافت قابل توجهی خواهد بود. گران بودن تاکسی‌های استانبول حالا مسافران را نگران هزینه‌ها و نحوه سفر به فرودگاه جدید استانبول یا بالعکس کرده است.در حالی که فرودگاه آتاتورک در فاصله زمانی حدود 30 دقیقه‌ای میدان معروف تقسیم بود حالا فرودگاه جدید استانبول فاصله‌ای نزدیک به یک ساعته با این میدان دارد. همزمان با انتقال تمام پرواز‌ ها از فرودگاه آتاتورک به فرودگاه جدید استانبول، شهر استانبول خط اتوبوسرانی مخصوصی این فرودگاه را راه اندازی کرده است.اتوبوس‌های هاوایست که مختص مسیر‌های بین فرودگاه‌ جدید استانبول و شهر است، اتوبوس‌های بزرگ با امکانات ویژه‌ای هستند. مدیران شهری استانبول تلاش کرده‌اند با راه‌اندازی این خط ویژه اتوبوسی از دغدغه گردشگران برای حمل و نقل فرودگاهی در شهر استانبول بکاهند. این اتوبوس‌های ویژه در برنامه زمانی مشخصی بین فرودگاه و مقاصد شهری فعالیت می‌کنند. اتوبوس‌ها به امکاناتی مانند اینترنت و نشان‌گر مقصد مجهز هستند تا مسافران ناآشنا با شهر استانبول به راحتی بتوانند مقصد خود را پیدا کنند.

قیمت و مسیر اتوبوس به فرودگاه جدید استانبول

قطعا یکی از مهمترین مسایلی که در هر سفر خارجی ذهن مسافر را درگیر خود می کند، نحوه رسیدن به محل هتل و مرکز شهر بعد از پیاده شدن از هواپیما است. یکی از مقاصد پرطرفدار خارجی در میان ایرانیان شهر استانبول ترکیه است. با توجه به اینکه سال گذشته فرودگاه جدید این شهر افتتاح شد، در این مقاله راه های دسترسی فرودگاه جدید استانبول به مرکز شهر را بررسی می کنیم.

فرودگاه جدید استانبول در بخش اروپایی و در کنار دریای سیاه واقع شده است و فاصله ای ۴۰ کیلومتری از میدان تقسیم دارد.

برای طی کردن فاصله فرودگاه جدید استانبول تا نقاط مختلف شهر می توان از روش های زیر استفاده کرد:

  • اتوبوس های هاوایست استانبول
  • شاتل هتل
  • اتوبوس شاتل اختصاصی
  • استفاده از تاکسی
  • استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی

سرویس جدید شهرداری برای فرودگاه جدید استانبول، با نام هاوایست، که یک شاتل حمل و نقل است، یکی از بهترین گزینه ها، برای رسیدن به نقاط مختلف شهر می باشد. این شرکت ۴۶ خودروی یورو ۶ را در این مسیر به کار گرفته است. این اتوبوس ها که امکانات رفاهی بالایی از جمله Wi-fi و TV MOVI را دارند، حداکثر حدود یک ساعت و نیم طول می کشد که به آخرین مقصد خود برسند. این اتوبوس ها قیمتی بین ۱۲ تا ۲۴ لیر دارند و بسیار به صرفه هستند. سرویس هاوایست به ۲۰ نقطه از شهر مسافران را منتقل می کند. مقاصد این شاتل ها مشخص است و مقاصد را می توان بر روی آنها دید. اما اگر به هر دلیلی نتوانستید اتوبوس مقصد مورد نظرتان را پیدا کنید از راننده ها کمک بگیرید. برای این کار بهتر است آدرس مورد نظر خود را بر روی کاغذ نوشته باشید، مخصوصا اگر به زبان ترکی مسلط نمی باشید.

این اتوبوس ها، فاصله بین فرودگاه تا میدان تقسیم را در حدود ۸۰ دقیقه طی می کنند و هزینه کرایه آنها حدود ۱۸ لیر است.با مراجعه به وب سایت اتوبوس های هاوایست و یا نصب برنامه havaist از appstore و Playstore می‌توانید زمان رفت و برگشت اتوبوس‌ها از مقاصد شهری به فرودگاه و بلعکس را ببینید.

شما می توانید برای خرید و اطلاع از به روزترین لیست قیمت، تخفیف، برنامه پرداخت املاک مسکونی و تجاری در استانبول ترکیه، از طریق واتساپ و یا شماره 09126068567 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

املاک تامی پراپرتی

برای دریافت مشاوره خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه فرم زیر را پر کنید.

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید

آخرین مطالب

ارزیابی زمین در ترکیه

ارزیابی زمین در ترکیه

ترکیه در یک ارزیابی بین المللی از یک سیستم اطلاعات املاک و مستغلات مطابق با استاندارد … بسته به قطعه زمین و کاداستر (arazi) قابل طبقه بندی است. مفهوم زمین؛ مالیات … از قبل مشخص می شود که حساب بر چه اساسی برگزار می شود.

ادامه مطلب »
کد HES

کد HES

کد HES یک کد شخصی است که به منظور کاهش حضور افراد که تست آنها مثبت هستند یا با بیمار مثبت تماس دارند و از شرکت آنها در مجامع عمومی جلوگیری می کند ، توسط وزارت بهداشت اجرا می شود. داشتن کد HES معتبر هنگام ورود به هر مکان عمومی اجباری است.

ادامه مطلب »

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.