افتتاح فروشگاه در ترکیه

 

افتتاح فروشگاه در ترکیه

افتتاح فروشگاه در ترکیه، یکی از روش‌های سرمایه‌ گذاری در ترکیه است که می‌تواند برای افرادی بسیار پرسود و برای افرادی دیگر منجر به ورشکستگی شود. در واقع اینکه شما می‌توانید از این مسئله درامد خوبی داشته باشید کاملاً بسته به تجربه شما و افرادی که با شما در این مسیر همراه هستند دارد. افتتاح مغازه در ترکیه نیز یکی از روش‌های راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور است و شما می‌توانید به‌سادگی اقدام به افتتاح یک مغازه در این کشور کنید. اگر مایلید تا در این رابطه بیشتر بدانید تا انتخاب مطلب با ما همراه باشید.

چطور برای افتتاح مغازه در ترکیه باید اقدام کرد؟

مطمئناً راه‌ اندازی هرگونه کسب‌ و کار و تجارت حتی افتتاح یک مغازه که ساده‌ترین و آشناترین شکل کسب‌ و کار است، نیازمند طی کردن یک سلسله مراحل قانونی دارد. مخصوصاً اگر شما بخواهید کسب‌وکار خودتان را در کشوری دیگر افتتاح کنید. می‌توان گفت که افتتاح مغازه در ترکیه به هیچ عنوان کار سختی نیست و مراحل قانونی زیادی ندارد.

شما به سه روش می‌توانید در کشور ترکیه فروشگاه افتتاح کنید :

 

 • شما می‌توانید مغازه از پیش افتتاح‌شده فردی را بخرید و تجارت او را ادامه بدهید: در این روش شما دردسرهای بسیار کمی پیش رو خواهید داشت و سختی کمتری را متحمل خواهید شد. صرفاً دقت کنید که فروش قبلی آن مغازه به چه صورت بوده است و آیا خرید این بیزینس برای شما پرسود خواهد بود یا خیر.

 

 • شما می‌توانید امتیاز یک مغازه معتبر در ترکیه را خریداری کنید و به نمایندگی آن‌ها تبدیل بشوید: این روش می‌تواند یکی از امن‌ترین روش‌های موجود باشد. شما می‌توانید با نمایندگی بودن خود، اعتباری یک‌شبه به دست آورده و در ادامه، تمام تلاش خود را بر از دست ندادن آن اعتبار بگذارید. به عبارتی شما فقط باید یک نمایندگی خوب باشید. البته که درصدی از فروش شما متعلق به شرکت اصلی خواهد بود ولی در اغلب موارد این هزینه به دردسر و خطرش می‌ارزد.
 • شما می‌توانید یک کسب‌وکار و بیزینس را از ابتدا آغاز کنید: این روش می‌تواند سخت‌ترین باشد. شما باید در قدم نخست هدف سرمایه گذاری‌ تان را مشخص کنید و مغازه خود را با مناسب‌ترین اجناس و امکانات تجهیز کنید. سپس با استخدام نیروی کار بلد، مشتری مداری خود را تضمین کرده و در قدم بعدی به‌درستی تبلیغات کنید. این روش نیازمند صبر و تجربه بسیار است و نمی‌توان از آن انتظار سود یک‌شبه داشت.

 

در زیر می‌توانید با مراحل افتتاح مغازه در ترکیه آشنا شوید:

 

 1. در قدم نخست شما باید یک محل را برای افتتاح مغازه انتخاب کنید. حتماً حواستان باشد که چه مغازه‌ای را برای چه منظوری در کجا افتتاح می‌کنید و از موقعیت آن ناحیه اطلاعات لازم را کسب کنید و بازار را ارزیابی کنید تا متحمل ضرر نشوید.
 2. سپس شما باید برای دریافت مجوز کار به‌عنوان یک کارفرما اقدام کنید و از وزارت کار اجازه کار بگیرید
 3. شما باید بر اساس محلی که در آن زندگی می‌کنید یک شماره مالیاتی در ترکیه بگیرید. توجه کنید که دریافت شماره مالیاتی مسئله‌ای واجب است و نه فقط برای این مورد که در بسیاری از موارد به کارتان خواهد آمد.
 4. پس از دریافت شماره مالیاتی شما باید به اداره مالیات مراجعه کرده و گواهینامه‌ای برای ثبت شرکت دریافت کنید و بر اساس آن اظهارنامه مالی مربوطه را ثبت کنید.
 5. در ادامه شما باید درخواست خود را به سازمان بازرگانی در شهر محل زندگی ارائه کنید و آن را در سازمان بازرگانی به ثبت برسانید و ثبت شرکت خود را در روزنامه‌های تجاری چاپ کنید.

پس از طی این مراحل شما باید با در دست داشتن مدارک زیر به شهرداری محل زندگی خود بروید. درصورتی‌که محل زندگی شما شهرداری ندارد شما باید به فرمانداری مراجعه کنید.

مدارک لازم برای مراجعه به شهرداری و یا فرمانداری به شرح زیر است:

 • گواهی ثبت مالیاتی
 • اجاره‌نامه محل مغازه
 • لیست تأییدشده در دفاتر سندی رسمی از کسانی که حق امضا دارند
 • روزنامه تجاری که ثبت شرکت شما در آن منتظر شده است
 • فرم تکمیل‌شده اظهارنامه مالیاتی
 • تأییدیه امنیتی برای جلوگیری از شهرداری (این تأییدیه از خود شهرداری گرفته می‌شود)

 

هزینه‌ها و مواردی که در خصوص افتتاح مغازه در ترکیه نباید از یاد ببرید:

 

 • برای افتتاح فروشگاه در ترکیه یکی از مهم‌ترین مسائل که مسلماً باید بر آن به‌ درستی واقف باشید، بحث بودجه است. شما باید بدانید که با چه بودجه‌ای کسب‌ و کارتان را شروع می‌کنید و تا کجا می‌توانید ادامه بدهید. اگر نتوانید مسئله بودجه را به‌ درستی مدیریت کنید به‌ سرعت کسب‌وکار شما با ورشکستگی روبرو خواهد شد.
 • بسیار بعید است که شما موفق شوید تا در محلی شلوغ و پر رفت آمد مخصوصاً در شهرهای بزرگ ترکیه مانند استانبول، مغازه خالی پیدا کنید. اغلب این مغازه‌ها اشغال‌ شده‌اند و کسب‌ و کاری پرسود را برای مالکان خود رقم‌ زده‌اند.
 • اگر موفق شدید فضای مناسبی را برای اجاره مغازه پیدا کنید باید بدانید که عوامل بسیار زیادی می‌تواند بر قیمت مغازه تأثیر بگذارد. موقعیت، صنف، مساحت، سن ساختمان، مسائلی است که بر روی قیمت این مغازه تأثیر خواهد گذاشت.
 • ثبت شرکت در ترکیه مسئله‌ای زمان‌بر نیست و می‌تواند چیزی بین 3 الی یک هفته بیشتر طول نکشد.
 • برای هر شرکتی در ترکیه معرفی حسابدار از سوی کارفرما مسئله‌ای اجباری است.

شما می توانید برای خرید و اطلاع از به روزترین لیست قیمت، تخفیف، برنامه پرداخت املاک مسکونی و تجاری در استانبول ترکیه، از طریق واتساپ و یا شماره 09126068567 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

املاک تامی پراپرتی

برای دریافت مشاوره خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه فرم زیر را پر کنید.

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید

آخرین مطالب

ارزیابی زمین در ترکیه

ارزیابی زمین در ترکیه

ترکیه در یک ارزیابی بین المللی از یک سیستم اطلاعات املاک و مستغلات مطابق با استاندارد … بسته به قطعه زمین و کاداستر (arazi) قابل طبقه بندی است. مفهوم زمین؛ مالیات … از قبل مشخص می شود که حساب بر چه اساسی برگزار می شود.

ادامه مطلب »
کد HES

کد HES

کد HES یک کد شخصی است که به منظور کاهش حضور افراد که تست آنها مثبت هستند یا با بیمار مثبت تماس دارند و از شرکت آنها در مجامع عمومی جلوگیری می کند ، توسط وزارت بهداشت اجرا می شود. داشتن کد HES معتبر هنگام ورود به هر مکان عمومی اجباری است.

ادامه مطلب »

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.