پرداخت قبوض در ترکیه

پرداخت قبوض در ترکیه همواره دغدغه‌ای است که هرماه یک بار به سراغ افراد خانه‌دار می‌آید. ولی همان‌طور که زندگی الکترونیکی این روزها همه چیز را ساده کرده است، این روزها نام پرداخت قبوض به هولناکی گذشته نیست. اما در هر صورت دانستن همه‌چیز درباره آن، برای مدیریت اوضاع زندگی امری واجب است. نحوه پرداخت قبض‌ها در ترکیه و به نام کردن انشعاب در این کشور، تفاوت‌هایی با ایران دارد. برای آشنایی بیشتر با چند و چون پرداخت قبوض در ترکیه و این تفاوت‌ها می‌توانید در ادامه با ما همراه باشید.نکته‌ای که در خصوص پرداخت قبوض در ترکیه وجود دارد این است که نام قبض باید بانام پرداخت‌کننده تطابق داشته باشد. پس حتماً توجه داشته باشید که برای به نام زدن قبض‌ها مدارک لازم و کافی را به همراه داشته باشید. درواقع یکی از تفاوت‌های اجاره منزل در ترکیه این است که حتی اگر شما منزلی را برای مدتی محدود اجاره کرده باشید باید حتماً به اداره‌های مربوطه مراجعه کنید و انشعابات آنجا را به نام بزنید.

ممکن است صاحبخانه ای با شما توافق کرده باشد که هزینه قبوض را پرداخت کرده و در نهایت مبلغ آن را همراه با اجاره از شما بگیرد. اگر با این مورد مواجه شدید حتماً در بدو ورود هزینه قبلی قبوض ملک را استعلام کنید تا هزینه اضافی از شما گرفته نشود. ولی این مسئله‌ای نادر است و کمتر در میان صاحب‌خانه های ترکیه رخ می‌دهد و مرسوم این است که مستأجر صفر تا صد به نام زدن انشعاب و پرداخت قبض را بر عهده بگیرد. البته به هیچ عنوان جای نگرانی بابت این مسائل وجود ندارد زیرا چه به نام زدن قبض‌ها و چه پرداخت آن‌ها در ترکیه کاری بسیار ساده است و زمان زیادی از شما نخواهد گرفت.پ

پرداخت قبوض در ترکیه

 

قبض آب در ترکیه

تأمین آب ترکیه را شهرداری و شرکت ملی ISKI بر عهده گرفته‌اند. خیالتان درباره آب لوله ترکیه راحت باشد. این آب تصفیه شده، قابل‌نوشیدن و مصرف است و البته دارای کلر.

نکته‌ای که در این زمینه باید بدانید این است که مناطق پر گردشگر ترکیه اغلب با کم‌آبی مواجه‌اند. بنابراین مرسوم است که خانه‌های این مناطق مجهز به منبع آب مجزا و مخزن باشند و مشکلی در این زمینه متوجه شما نخواهد بود. توجه کنید که اگر خانه شما در مناطق توریستی ترکیه است حتماً از این امکان برخوردار باشد.اگر مخازن آب و یا فاضلاب اجاره‌ای منزل شما شکسته و یا فرسوده باشد که با توجه به طول عمر کوتاه آن‌ها اصلاً بعید نیست، می‌توانید آن‌ها را تعویض کنید. فراموش نکنید که این تعویض تنها با مجوز شهرداری ممکن است. خوشبختانه اگر حین اجاره منزل مخزن فرسوده باشد مسئولیت پرداخت‌ها با صاحب‌خانه خواهد بود. پس حتما این نکته را هم در نظر داشته باشید.در صورت بروز هرگونه مشکلی می‌توانید با شماره اصلاحات آب، 185، تماس حاصل فرمایید.

قبض برق در ترکیه

برق ترکیه با واحد وات و ولتاژ 220 اندازه‌گیری می‌شود. نکته جالب درباره برق ترکیه این است که شما هنگامی که برای انشعاب برق در این کشور ثبت‌نام می‌کنید، باید میزان مصرف خود را انتخاب کنید. در واقع خرید انشعاب چیزی شبیه به خرید بسته اینترنتی است. توصیه می‌شود که حجمی بیشتر از میزان مصرف معمولتان خریداری کنید. به‌طور میانگین برای یک منزل اجاره‌ای شما به 12 الی 15 کیلووات برق در ماه نیازمندید و این میزان کمی بیشتر از مصرف ماهیانه‌تان خواهد بود و برای ثبت‌نام رقم معقولی است.

فراموش نکنید که اداره برق در ترکیه به‌شدت نسبت به دیرکرد پرداخت سخت‌گیر است و سریعاً برق شما را قطع خواهد کرد. پس برای پرداخت قبض برنامه داشته باشید و به هیچ وجه آن را در برنامه ماهیانه‌تان از یاد نبرید.

نکته دیگری که باید در خصوص انشعاب برق ترکیه بدانید این است که، قطع برق منطقه‌ای در ترکیه رایج است. درواقع ممکن است شما قبضتان را پرداخت کرده باشید و همچنان برقتان قطع شود و نگاه کنید و ببینید که تمامی منطقه برق ندارند. چیزی که در این شرایط باید بدانید علاج واقعه پیش از وقوع است. حتماً منبع تغذیه و محافظ برای لوازم برقی گران قیمت‌تان داشته باشید تا در این شرایط غافلگیر نشده و خسارت نبینید.در صورت بروز هرگونه مشکلی می‌توانید با شماره اصلاحات برق، 186، تماس حاصل فرمایید.

قبض گاز در ترکیه

در مورد انشعاب گاز در ترکیه حالت‌های متفاوتی ممکن است رخ بدهد:

اگر در منزلی هستید که لوله‌کشی گاز ندارد؛ شما می‌توانید به سادگی از توزیع‌کنندگان محلی گاز مورد نیاز خود را تهیه کنید.

اگر در منزلی هستید که لوله‌کشی گاز دارد؛ شما به شرکت‌های خصوصی توزیع گاز دسترسی خواهید داشت و می‌توانید انشعاب خود را از آن‌ها تهیه کنید.

اگر در یک مجتمع آپارتمانی هستید و تمامی مالکان اقدام به خرید گاز از لوله‌کشی محلی کرده‌اند؛ شما باید مبلغ قبض را به شرکت‌های ارائه‌دهنده این سیستم پرداخت کنید.

در صورت بروز هرگونه مشکلی می‌توانید با شماره اصلاحات گاز طبیعی، 187، تماس حاصل فرمایید.

شما می توانید برای خرید و اطلاع از به روزترین لیست قیمت، تخفیف، برنامه پرداخت املاک مسکونی و تجاری در استانبول ترکیه، از طریق واتساپ و یا شماره 09126068567 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

املاک تامی پراپرتی

برای دریافت مشاوره خرید ملک و سرمایه گذاری در ترکیه فرم زیر را پر کنید.

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید

آخرین مطالب

ارزیابی زمین در ترکیه

ارزیابی زمین در ترکیه

ترکیه در یک ارزیابی بین المللی از یک سیستم اطلاعات املاک و مستغلات مطابق با استاندارد … بسته به قطعه زمین و کاداستر (arazi) قابل طبقه بندی است. مفهوم زمین؛ مالیات … از قبل مشخص می شود که حساب بر چه اساسی برگزار می شود.

ادامه مطلب »
کد HES

کد HES

کد HES یک کد شخصی است که به منظور کاهش حضور افراد که تست آنها مثبت هستند یا با بیمار مثبت تماس دارند و از شرکت آنها در مجامع عمومی جلوگیری می کند ، توسط وزارت بهداشت اجرا می شود. داشتن کد HES معتبر هنگام ورود به هر مکان عمومی اجباری است.

ادامه مطلب »

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.